Solgården – sydenferie for alle siden 1972

Solgården ferie- og helsesenter er et tradisjonsrikt feriested på Costa Blanca mellom Alicante og Benidorm. Solgårdens mål er at alle skal ha mulighet for å reise til «syden»! Dette har gjort oss til spesialister på å skape den tilrettelagte ferien.

  • Høst 1967
    Aksjonskomite for bygging av feriehjem for utviklingshemmede i Spania opprettes
  • 10. april 1968
    Kjøpekontrakt av tomt i Villajoyosa undertegnes
  • 20. mai 1968
    Andelslaget Ferie- og helsesenter for psykisk utviklingshemmede etablert
Se hele historien
Solgårdens eiere

Solgårdens eiere

Solgården eies av Solgården SA. Andelene er fordelt på stiftelser og enkeltpersoner som engang bidro med midler tilbake på 60-tallet. Styreleder er Live Husan. Det utbetales ikke utbytte til andelseierne, alt overskudd brukes til å videreutvikle Solgårdens tilbud til beste for våre gjester.

Solgårdens venner

Solgårdens venner

Solgårdens Venner er en ideell, privat stiftelse som forvalter ledsagerstøtteordningen til Solgården. Stiftelsen tar også hånd om testamentariske gaver, donasjoner og inntekter fra ulike arrangement, blant annet forvalter de Solgårdens ledsagerfond.

Les om ledsagerstøtte ›

Da og nå

Ledergruppen

Arnt H. Jerpstad
Arnt H. Jerpstad

adm. direktør
arnt@solgarden.no

Are Høiby
Are Høiby

økonomisjef
are@solgarden.no

Maria Samuelsen
Maria Samuelsen

avdelingssjef hotelldrift
maria@solgarden.no

Karin P. Haugen
Karin P. Haugen

avdelingssjef informasjon og marked
karin@solgarden.no

Sebastian Herrera
Sebastian Herrera

avdelingssjef eiendom og vedlikehold
sebastian@solgarden.no

José Manuel Álvarez
José Manuel Álvarez

avdelingssjef restaurant- og kjøkkendrift
jose@solgarden.no

Alejandra Chara
Alejandra Chara

avdelingssjef helse og hygiene
alejandra@solgarden.no

Styret

Live Husan

styreleder

Jan Erik Nilsen

nestleder

Eva Kristin Ødegård

styremedlem

Kaia Asbøll

styremedlem

Harald Ramm Salbu

styremedlem

Dag Ivar Brekke

styremedlem

Oddvar Omdal

styremedlem

Tone Grinland

styremedlem

Grunnet koronakrisen er Solgården foreløpig stengt frem til 1. september 2020! Alle turer med avreise tom 18. august 2020 er kansellert. Trykk for mer informasjon.